8 września 2018 - Myślenice

8 września 2018 roku Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie  zaprosił na wydarzenia związane z realizacją projektu Szlak Maryjny („Światło ze Wschodu“).
W tym dniu na Rynku w Myślenicach odbyła się wielkoformatowa projekcja multimedialna prezentowana na elewacji Kamienicy Obońskich. Było to trójwymiarowe, atrakcyjne wizualnie widowisko, łączące światło, obraz i dźwięk. Prezentacja nawiązywała do wydarzeń związanych z wędrówką Cudownego Obrazu Matki Bożej Myślenickiej przez Europę oraz do rozwijającego się kultu. Widzowie mogli zobaczyć m. in. postaci papieża Sykstusa V, papieża Jana Pawła II oraz hrabiego Koniecpolskiego, a także przenieść się na chwilę do urokliwej Wenecji. Pokazane zostało także wydarzenie z okresu I wojny światowej, które – dzięki interwencji Matki Boskiej Myślenickiej – nazwane zostało  Cudem nad Rabą.
Projekcji towarzyszył koncert zespołów folklorystycznych i folkowych. Wystąpiły zespoły Rzoz, Bukowianie z Bukowiny Tatrzańskiej oraz InoRos. Zebranych powitała Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice. Spotkanie prowadził Bartłomiej Koszarek.

O sanktuarium Matki Boskiej Myślenickiej przeczytasz tutaj.

 

 

 

Script logo